Results: 2009 - Swimming

Complete Results Links by Date/Division
Age Group 6-18-09
Masters 6-18-09
Age Group 6-19-09
Masters 6-19-09
Age Group 6-20-09
Masters 6-20-09

Girls 9-10 400 LC Meter Freestyle
Gold Erin Larsen (magna) , 7:25.49.
Silver Jordyn Anderson (Enoch) , 8:04.58.

Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 6:35.85.
Silver Alyssa Pantelakis (St. George) , 7:06.75.
Bronze Alisann Heath (Price) , 7:37.82.

Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
Gold Nichole Sorensen (North Logan) , 5:17.47.
Silver Sydney Smith (Enoch) , 6:09.95.
Bronze Megan Boneck (Cedar City) , 6:18.22.

Girls 15-16 400 LC Meter Freestyle
Gold Rebecca Barclay (Cedar City) , 5:29.79.
Silver Karli Jellinich (Magna) , 6:02.83.
Bronze Telisha Pantelakis (St. George) , 6:19.54.

Girls 17-18 400 LC Meter Freestyle
Gold Stephanie Barclay (Cedar City) , 5:42.81.

Boys 9-10 400 LC Meter Freestyle
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 7:31.04.
Silver Garrett Dotson (Cedar City) , 8:12.58.
Bronze Hunter Mckenzie (Midvale) , 8:19.60.

Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
Gold Colby Clark (Cedar City) , 5:52.28.
Silver Lane Hovey (Millville) , 6:19.16.
Bronze Tyler Rawlinson (Cedar City) , 8:09.93.

Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 4:56.49.
Silver Zachary Paddock (St. George) , 6:03.35.

Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
Gold Stephen Crimin (Richfield) , 5:34.44.
Silver Bretton Wheeler (Vernal) , 5:43.38.
Bronze Justin Deckard-Locke (Logan) , 5:45.13.

Boys 17-18 400 LC Meter Freestyle
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 5:17.06.
Silver John Hill (Cedar City) , 5:33.84.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Breaststroke
Gold Keonna Pantelakis (St. George) , 2:39.26.
Silver Dresden Williams (West Valley ) , 3:18.11.

Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
Gold Erin Larsen (magna) , 1:54.23.
Silver Erin Barclay (Cedar City) , 2:16.13.
Bronze Alexa Pierce (Moab) , 2:24.65.

Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
Gold Katelyn Schroeder (St. George) , 1:50.51.
Silver Mckenzie Clement (Magna) , 1:59.95.
Bronze Jocelyn Jellinich (Magna) , 2:01.79.

Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
Gold Emily Morris (Cedar City) , 1:25.88.
Silver Emily Sheffer (Richfield) , 1:30.02.
Bronze Hannah Hansen (Lehi) , 1:32.75.

Girls 15-16 100 LC Meter Breaststroke
Gold Courtney Freed (Saint George) , 1:29.32.
Silver Tesia Swaydan (St. George) , 1:33.66.
Bronze Telisha Pantelakis (St. George) , 1:40.13.

Girls 17-18 100 LC Meter Breaststroke
Gold Tiffani Smith (Tooele) , 1:33.13.

Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
Gold Felix Weingartner (Cedar City) , 1:58.56.
Silver Payson Cunningham (West Point) , 2:03.45.
Bronze Tyler Anderson (Enoch) , 2:08.21.

Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
Gold Colby Clark (Cedar City) , 1:45.09.
Silver Lane Hovey (Millville) , 1:48.50.
Bronze C.J. Hren (Moab) , 1:59.94.

Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
Gold Taylor Clement (Magna) , 1:28.25.
Silver Michael Pantelakis (St. George) , 1:35.87.
Bronze Evan Brown (Magna) , 1:42.11.

Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
Gold Skyler Smith (Tooele) , 1:19.01.
Silver Justin Deckard-Locke (Logan) , 1:24.49.
Bronze Rosson Long (Ogden) , 1:25.80.

Boys 17-18 100 LC Meter Breaststroke
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 1:22.21.
Silver Dalton Ryals (Tooele) , 1:29.35.
Bronze Tanner Shipp (Cedar City) , 1:30.80.

Girls 8 & under 50 LC Meter Backstroke
Gold Erynn Swinson (washington) , 50.93.
Silver Keonna Pantelakis (St. George) , 1:04.95.
Bronze Ashleigh Larsen (magna) , 1:15.06.

Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
Gold Allyson Jepsen (Magna) , 45.80.
Silver Alexa Pierce (Moab) , 46.46.
Bronze Jordyn Anderson (Enoch) , 49.69.

Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 43.60.
Silver Mckenzie Clement (Magna) , 48.51.
Bronze Katrina Price (Cedar City) , 48.57.

Girls 13-14 50 LC Meter Backstroke
Gold Nichole Sorensen (North Logan) , 37.57.
Silver Emily Morris (Cedar City) , 38.92.
Bronze Emily Sheffer (Richfield) , 39.10.

Girls 15-16 50 LC Meter Backstroke
Gold Krissia Beatty (St. George) , 34.51.
Silver Rebecca Barclay (Cedar City) , 36.41.
Bronze Morgan Mcphie (Cedar City) , 41.96.

Girls 17-18 50 LC Meter Backstroke
Gold Jacee Whatcott (St. George) , 37.09.
Silver Melissa Morris (Cedar City) , 39.83.
Bronze Stephanie Barclay (Cedar City) , 43.13.

Boys 8 & under 50 LC Meter Backstroke
Gold Colby Chartier (Annabella) , 1:02.87.
Silver Braxten Pierce (Moab) , 1:05.20.

Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 43.99.
Silver Cooper Greene (Murray) , 48.31.
Bronze Garrett Dotson (Cedar City) , 56.69.

Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
Gold Colby Clark (Cedar City) , 43.50.
Silver Nathan Wallace (Cedar City) , 47.19.
Bronze Kyler Peterson (Monroe) , 48.26.

Boys 13-14 50 LC Meter Backstroke
Gold Quinten Smith (Tooele) , 41.32.
Silver Erik Churcher (Magna) , 41.84.
Bronze Rolland Blackwell (Cedar City) , 43.48.

Boys 15-16 50 LC Meter Backstroke
Gold Skyler Smith (Tooele) , 32.25.
Silver Justin Deckard-Locke (Logan) , 39.67.
Bronze Bridger Scothern (West Point) , 39.90.

Boys 17-18 50 LC Meter Backstroke
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 34.31.
Silver Tanner Shipp (Cedar City) , 35.95.
Bronze Dalton Ryals (Tooele) , 36.16.

Girls 8 & under 100 LC Meter Freestyle
Gold Erynn Swinson (washington) , 1:44.88.
Silver Elisa Price (Cedar City) , 1:58.78.
Bronze Keonna Pantelakis (St. George) , 2:10.25.

Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
Gold Alexa Pierce (Moab) , 1:27.22.
Silver Allyson Jepsen (Magna) , 1:27.80.
Bronze Erin Larsen (magna) , 1:30.81.

Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 1:18.80.
Silver Erin Call (Santa Clara) , 1:20.24.
Bronze Katelyn Schroeder (St. George) , 1:28.10.

Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
Gold Nichole Sorensen (North Logan) , 1:07.22.
Silver Emily Morris (Cedar City) , 1:11.53.
Bronze Emily Sheffer (Richfield) , 1:14.37.

Girls 15-16 100 LC Meter Freestyle
Gold Krissia Beatty (St. George) , 1:05.68.
Silver Rebecca Barclay (Cedar City) , 1:09.32.
Bronze Karli Jellinich (Magna) , 1:16.58.

Girls 17-18 100 LC Meter Freestyle
Gold Melissa Morris (Cedar City) , 1:08.72.
Silver Jacee Whatcott (St. George) , 1:10.96.
Bronze Stephanie Barclay (Cedar City) , 1:15.40.

Boys 8 & under 100 LC Meter Freestyle
Gold Leon Weingartner (Cedar City) , 2:02.40.
Silver Colby Chartier (Annabella) , 2:05.26.
Bronze Braxten Pierce (Moab) , 2:16.04.

Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 1:24.02.
Silver Payson Cunningham (West Point) , 1:30.42.
Bronze Cooper Greene (Murray) , 1:40.70.

Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
Gold Lane Hovey (Millville) , 1:12.96.
Silver Colby Clark (Cedar City) , 1:13.15.
Bronze Kyler Peterson (Monroe) , 1:26.92.

Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 1:05.61.
Silver Taylor Clement (Magna) , 1:06.66.
Bronze Erik Churcher (Magna) , 1:09.56.

Boys 15-16 100 LC Meter Freestyle
Gold Skyler Smith (Tooele) , 1:01.37.
Silver Shane Williams (mapleton) , 1:01.70.
Bronze Taylor Olney (Riverton) , 1:05.05.

Boys 17-18 100 LC Meter Freestyle
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 1:01.01.
Silver Gatlin Simmons (Richfield) , 1:02.26.
Bronze Dalton Ryals (Tooele) , 1:04.68.

Women 30-34 400 LC Meter Freestyle
Gold Jennifer Cluff (Logan) , 7:26.11.
Silver Elisabeth Parr (Washington) , 7:40.83.

Women 35-39 400 LC Meter Freestyle
Gold Shelley Heath (price) , 8:32.68.

Men 25-29 400 LC Meter Freestyle
Gold Aaron Dahlin (cedar city) , 5:51.59.

Men 30-34 400 LC Meter Freestyle
Gold Gordon Kennard (Cedar Hills) , 5:13.56.

Men 35-39 400 LC Meter Freestyle
Gold Gordon Gridley (Syracuse) , 5:21.69.
Silver John Wilkes (St George) , 9:28.33.

Men 45-49 400 LC Meter Freestyle
Gold David Balling (Kaysville) , 5:14.88.
Silver David Lundberg (St. George) , 5:19.68.
Bronze Richard Mildenhall (Hurricane) , 8:14.65.

Men 50-54 400 LC Meter Freestyle
Gold Alan Gudmundson (Cedar City) , 7:14.09.

Men 65-69 400 LC Meter Freestyle
Gold Jerry Hill (Provo) , 6:50.97.

Men 70-74 400 LC Meter Freestyle
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 6:45.85.

Men 75-79 400 LC Meter Freestyle
Gold Larry Larson (New Harmony) , 8:57.32.
Silver Jim Demet (Salt Lake City) , 9:25.36.

Women 25-29 100 LC Meter Breaststroke
Gold Hillary Messer (Cedar City) , 1:41.64.

Women 30-34 100 LC Meter Breaststroke
Gold Kamra Davis (Price) , 1:44.72.

Women 35-39 100 LC Meter Breaststroke
Gold Staci Smith (Tooele) , 1:42.74.

Women 55-59 100 LC Meter Breaststroke
Gold Taj Becker (St. George) , 2:02.32.

Women 65-69 100 LC Meter Breaststroke
Gold Lynne Lund (St George) , 2:10.40.

Women 70-74 100 LC Meter Breaststroke
Gold Karen Hugh (Cedar City) , 3:38.35.

Men 18-24 100 LC Meter Breaststroke
Gold Jacob Mantz (Price) , 1:25.92.
Silver Thad Jackson (Enoch) , 1:29.28.
Bronze Jeff Williams (mapleton) , 1:29.30.

Men 25-29 100 LC Meter Breaststroke
Gold Tj Phelps (Logan) , 1:21.90.

Men 40-44 100 LC Meter Breaststroke
Gold Darren Sheffer (Richfield) , 2:15.55.

Men 45-49 100 LC Meter Breaststroke
Gold Derek Smith (Springville) , 1:50.05.

Men 50-54 100 LC Meter Breaststroke
Gold Gary Shaw (SLC) , 1:25.72.
Silver Rocky Snow (West Point) , 1:31.69.
Bronze Matt Wooton (Spanish Fork) , 1:41.09.

Men 70-74 100 LC Meter Breaststroke
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 1:54.55.

Men 80-84 100 LC Meter Breaststroke
Gold Biff Lowry (St. George) , 2:23.76.
Silver Robert Sears (Ivins) , 2:32.20.

Women 18-24 50 LC Meter Backstroke
Gold Jodi Dahlin (cedar city) , 40.90.
Silver Elizabeth Barclay (Cedar City) , 44.71.

Women 25-29 50 LC Meter Backstroke
Gold Hillary Messer (Cedar City) , 38.88.

Women 30-34 50 LC Meter Backstroke
Gold Kamra Davis (Price) , 40.88.
Silver Michelle Swenson (Salt Lake City) , 41.38.

Women 35-39 50 LC Meter Backstroke
Gold Staci Smith (Tooele) , 49.95.

Women 55-59 50 LC Meter Backstroke
Gold Taj Becker (St. George) , 56.36.
Silver Joy Lea (Las Vegas) , 1:05.78.

Women 65-69 50 LC Meter Backstroke
Gold Lynne Lund (St George) , 1:03.14.

Women 70-74 50 LC Meter Backstroke
Gold Karen Hugh (Cedar City) , 1:29.99.

Men 18-24 50 LC Meter Backstroke
Gold Clint Webster (Cedar City) , 33.55.
Silver Breyde Bentley (Cedar City ) , 37.42.
Bronze Thad Jackson (Enoch) , 40.56.

Men 25-29 50 LC Meter Backstroke
Gold Tj Phelps (Logan) , 35.93.
Silver Blair Bentley (Ceda City) , 36.81.

Men 30-34 50 LC Meter Backstroke
Gold Chris Brussow (Sandy) , 37.01.
Silver Davin Faulkner (Cedar City) , 43.14.

Men 35-39 50 LC Meter Backstroke
Gold Scott Browning (Salt Lake City) , 36.42.
Silver John Wilkes (St George) , 1:08.13.

Men 40-44 50 LC Meter Backstroke
Gold Stuart Smith (Tooele) , 44.36.
Silver Darren Sheffer (Richfield) , 59.37.

Men 45-49 50 LC Meter Backstroke
Gold Derek Smith (Springville) , 42.26.

Men 50-54 50 LC Meter Backstroke
Gold John Reed (St George) , 41.42.
Silver Rocky Snow (West Point) , 43.44.
Bronze David Crimin (Richfield) , 45.44.

Men 60-64 50 LC Meter Backstroke
Gold Dwight Marchant (Salt Lake City) , 1:17.07.

Men 65-69 50 LC Meter Backstroke
Gold Walter Ogden (Washington) , 43.82.
Silver Roger Davis (Cedar City, Utah) , 1:14.06.

Men 70-74 50 LC Meter Backstroke
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 46.41.

Men 75-79 50 LC Meter Backstroke
Gold Larry Larson (New Harmony) , 50.09.
Silver Howard Hatch (Joseph) , 1:03.18.

Men 80-84 50 LC Meter Backstroke
Gold Horace Knowlton (Taylorsville) , 47.28.
Silver Robert Sears (Ivins) , 1:05.62.

Women 18-24 100 LC Meter Freestyle
Gold Jodi Dahlin (cedar city) , 1:14.69.
Silver Elizabeth Barclay (Cedar City) , 1:22.26.
Bronze Naomi Kang (Cedar City) , 2:11.78.

Women 30-34 100 LC Meter Freestyle
Gold Jennifer Cluff (Logan) , 1:34.63.

Women 35-39 100 LC Meter Freestyle
Gold Staci Smith (Tooele) , 1:29.94.
Silver Shelley Heath (price) , 1:36.05.

Women 55-59 100 LC Meter Freestyle
Gold Taj Becker (St. George) , 1:40.02.
Silver Joy Lea (Las Vegas) , 2:25.75.

Women 70-74 100 LC Meter Freestyle
Gold Karen Hugh (Cedar City) , 2:54.02.

Men 18-24 100 LC Meter Freestyle
Gold Clint Webster (Cedar City) , 1:00.77.
Silver Jacob Mantz (Price) , 1:06.35.
Bronze Breyde Bentley (Cedar City ) , 1:06.68.

Men 25-29 100 LC Meter Freestyle
Gold Aaron Dahlin (cedar city) , 1:03.74.
Silver Tj Phelps (Logan) , 1:09.02.

Men 30-34 100 LC Meter Freestyle
Gold Chris Brussow (Sandy) , 1:04.34.
Silver Gordon Kennard (Cedar Hills) , 1:08.41.
Bronze Davin Faulkner (Cedar City) , 1:12.26.

Men 35-39 100 LC Meter Freestyle
Gold Scott Browning (Salt Lake City) , 1:03.01.
Silver Gordon Gridley (Syracuse) , 1:03.56.
Bronze John Wilkes (St George) , 1:37.45.

Men 40-44 100 LC Meter Freestyle
Gold Stuart Smith (Tooele) , 1:15.71.
Silver Darren Sheffer (Richfield) , 1:53.99.

Men 45-49 100 LC Meter Freestyle
Gold David Balling (Kaysville) , 1:05.10.
Silver Derek Smith (Springville) , 1:21.28.

Men 50-54 100 LC Meter Freestyle
Gold Clint Gould (Holladay) , 1:15.19.
Silver David Crimin (Richfield) , 1:21.85.

Men 65-69 100 LC Meter Freestyle
Gold Jerry Hill (Provo) , 1:16.50.

Men 70-74 100 LC Meter Freestyle
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 1:24.92.

Men 75-79 100 LC Meter Freestyle
Gold Larry Larson (New Harmony) , 1:45.38.
Silver Jim Demet (Salt Lake City) , 1:57.79.
Bronze Howard Hatch (Joseph) , 2:41.50.

Men 80-84 100 LC Meter Freestyle
Gold Robert Sears (Ivins) , 2:14.07.

Girls 9-10 200 LC Meter IM
Gold Erin Larsen (magna) , 3:51.46.
Silver Allyson Jepsen (Magna) , 3:54.59.
Bronze Alexa Pierce (Moab) , 4:00.80.

Girls 11-12 200 LC Meter IM
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 3:26.23.
Silver Erin Call (Santa Clara) , 3:26.80.
Bronze Katelyn Schroeder (St. George) , 3:50.27.

Girls 13-14 200 LC Meter IM
Gold Nichole Sorensen (North Logan) , 2:49.81.
Silver Emily Morris (Cedar City) , 2:58.72.
Bronze Emily Sheffer (Richfield) , 2:59.42.

Girls 15-16 200 LC Meter IM
Gold Courtney Freed (Saint George) , 2:53.62.
Silver Telisha Pantelakis (St. George) , 3:21.10.
Bronze Karli Jellinich (Magna) , 3:25.27.

Girls 17-18 200 LC Meter IM
Gold Miranda Blackwell (Cedar City) , 3:08.56.
Silver Tiffani Smith (Tooele) , 3:20.23.
Bronze Kristi Williams (Aurora) , 4:08.62.

Boys 9-10 200 LC Meter IM
Gold Payson Cunningham (West Point) , 3:58.44.
Silver Cooper Greene (Murray) , 3:58.50.

Boys 11-12 200 LC Meter IM
Gold Colby Clark (Cedar City) , 3:12.52.
Silver Lane Hovey (Millville) , 3:16.05.

Boys 13-14 200 LC Meter IM
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 2:45.12.
Silver Taylor Clement (Magna) , 2:52.17.
Bronze Erik Churcher (Magna) , 3:13.04.

Boys 15-16 200 LC Meter IM
Gold Shane Williams (mapleton) , 2:50.75.
Silver Justin Deckard-Locke (Logan) , 2:54.01.
Bronze Taylor Olney (Riverton) , 2:59.13.

Boys 17-18 200 LC Meter IM
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 2:41.86.
Silver Tanner Shipp (Cedar City) , 2:54.74.
Bronze John Hill (Cedar City) , 3:04.39.

Girls 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
Gold Elisa Price (Cedar City) , 1:50.53.
Silver Keonna Pantelakis (St. George) , 2:13.40.
Bronze Dresden Williams (West Valley ) , 2:22.71.

Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
Gold Alexa Pierce (Moab) , 1:41.07.
Silver Allyson Jepsen (Magna) , 1:42.75.
Bronze Erin Larsen (magna) , 1:45.97.

Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 1:36.84.
Silver Katrina Price (Cedar City) , 1:46.57.
Bronze Alyssa Pantelakis (St. George) , 1:49.82.

Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
Gold Emily Sheffer (Richfield) , 1:27.05.
Silver Sydney Smith (Enoch) , 1:29.29.
Bronze Lacey Jellinich (Magna) , 1:29.53.

Girls 15-16 100 LC Meter Backstroke
Gold Krissia Beatty (St. George) , 1:14.10.
Silver Rebecca Barclay (Cedar City) , 1:19.48.
Bronze Courtney Freed (Saint George) , 1:24.65.

Girls 17-18 100 LC Meter Backstroke
Gold Jacee Whatcott (St. George) , 1:22.42.
Silver Melissa Morris (Cedar City) , 1:29.15.

Boys 8 & Under 100 LC Meter Backstroke
Gold Braxten Pierce (Moab) , 2:26.10.
Silver Miles Gilmore (Cedar City) , 2:39.38.

Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 1:35.43.
Silver Payson Cunningham (West Point) , 1:46.09.
Bronze Cooper Greene (Murray) , 1:46.71.

Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
Gold Colby Clark (Cedar City) , 1:33.21.
Silver Nathan Wallace (Cedar City) , 1:40.74.
Bronze Kyler Peterson (Monroe) , 1:48.59.

Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 1:16.05.
Silver Taylor Clement (Magna) , 1:20.78.
Bronze Quinten Smith (Tooele) , 1:26.85.

Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
Gold Skyler Smith (Tooele) , 1:09.96.
Silver Shane Williams (mapleton) , 1:16.84.
Bronze Bridger Scothern (West Point) , 1:22.24.

Boys 17-18 100 LC Meter Backstroke
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 1:14.82.
Silver Tanner Shipp (Cedar City) , 1:16.83.
Bronze Dalton Ryals (Tooele) , 1:21.14.

Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 2:05.42.
Silver Michael Price (Cedar City) , 2:34.29.

Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
Gold Colby Clark (Cedar City) , 1:36.07.

Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 1:14.98.
Silver Taylor Clement (Magna) , 1:25.51.
Bronze Zachary Paddock (St. George) , 1:33.16.

Boys 15-16 100 LC Meter Butterfly
Gold Shane Williams (mapleton) , 1:19.61.
Silver Lance Claymore (Cedar City) , 1:25.88.

Boys 17-18 100 LC Meter Butterfly
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 1:09.56.
Silver Gatlin Simmons (Richfield) , 1:14.24.
Bronze Dalton Ryals (Tooele) , 1:21.92.

Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
Gold Erin Larsen (magna) , 2:03.54.
Silver Alexa Pierce (Moab) , 2:14.41.

Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 1:47.63.
Silver Alisann Heath (Price) , 1:57.27.
Bronze Kayla Greer (St George) , 2:11.37.

Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
Gold Sydney Smith (Enoch) , 1:37.34.
Silver Dallas Montella (St. George) , 1:58.14.

Girls 15-16 100 LC Meter Butterfly
Gold Courtney Freed (Saint George) , 1:16.98.
Silver Karli Jellinich (Magna) , 1:34.01.
Bronze Danielle Niemela (Kanarraville) , 1:50.74.

Girls 17-18 100 LC Meter Butterfly
Gold Miranda Blackwell (Cedar City) , 1:23.14.
Silver Melissa Morris (Cedar City) , 1:35.46.

Girls 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
Gold Elisa Price (Cedar City) , 4:24.57.

Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
Gold Alexa Pierce (Moab) , 3:22.19.
Silver Erin Larsen (magna) , 3:29.72.
Bronze Erin Barclay (Cedar City) , 3:32.90.

Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 3:00.99.
Silver Alyssa Pantelakis (St. George) , 3:19.83.
Bronze Mariah Fredrickson (nibley) , 3:22.89.

Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
Gold Nichole Sorensen (North Logan) , 2:25.57.
Silver Sydney Smith (Enoch) , 2:50.97.
Bronze Collette Barclay (Cedar City) , 2:51.71.

Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
Gold Tesia Swaydan (St. George) , 2:34.02.
Silver Rebecca Barclay (Cedar City) , 2:34.16.
Bronze Karli Jellinich (Magna) , 2:49.94.

Girls 17-18 200 LC Meter Freestyle
Gold Stephanie Barclay (Cedar City) , 2:43.50.

Boys 8 & Under 200 LC Meter Freestyle
Gold Ethan Leavitt (SAINT GEORGE) , 5:07.81.
Silver Miles Gilmore (Cedar City) , 5:08.12.

Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 3:19.59.
Silver Payson Cunningham (West Point) , 3:20.53.
Bronze Garrett Dotson (Cedar City) , 3:39.60.

Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
Gold Colby Clark (Cedar City) , 2:43.75.
Silver Lane Hovey (Millville) , 2:53.93.
Bronze Nathan Wallace (Cedar City) , 3:19.09.

Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 2:21.41.
Silver Taylor Clement (Magna) , 2:34.15.
Bronze Erik Churcher (Magna) , 2:45.48.

Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
Gold Skyler Smith (Tooele) , 2:18.47.
Silver Shane Williams (mapleton) , 2:30.17.
Bronze Stephen Crimin (Richfield) , 2:31.35.

Boys 17-18 200 LC Meter Freestyle
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 2:17.50.
Silver Gatlin Simmons (Richfield) , 2:23.49.
Bronze Dalton Ryals (Tooele) , 2:30.11.

Men 18-24 100 LC Meter Backstroke
Gold Clint Webster (Cedar City) , 1:10.32.
Silver Thomas Day (Cedar City) , 1:17.66.
Bronze Jeff Williams (mapleton) , 1:18.74.

Men 25-29 100 LC Meter Backstroke
Gold Tj Phelps (Logan) , 1:21.80.

Men 30-34 100 LC Meter Backstroke
Gold Gordon Kennard (Cedar Hills) , 1:21.05.
Silver Davin Faulkner (Cedar City) , 1:36.98.

Men 35-39 100 LC Meter Backstroke
Gold Scott Browning (Salt Lake City) , 1:16.32.
Silver John Wilkes (St George) , 2:57.53.

Men 40-44 100 LC Meter Backstroke
Gold Stuart Smith (Tooele) , 1:34.11.
Silver Darren Sheffer (Richfield) , 2:09.21.

Men 45-49 100 LC Meter Backstroke
Gold David Balling (Kaysville) , 1:37.69.

Men 50-54 100 LC Meter Backstroke
Gold David Crimin (Richfield) , 1:35.56.
Silver Rocky Snow (West Point) , 1:38.20.

Men 65-69 100 LC Meter Backstroke
Gold Roger Davis (Cedar City, Utah) , 2:40.18.

Men 70-74 100 LC Meter Backstroke
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 1:40.43.

Men 75-79 100 LC Meter Backstroke
Gold Larry Larson (New Harmony) , 1:54.23.
Silver Howard Hatch (Joseph) , 2:38.67.

Men 80-84 100 LC Meter Backstroke
Gold Horace Knowlton (Taylorsville) , 1:39.91.
Silver Robert Sears (Ivins) , 2:36.64.

Women 18-24 100 LC Meter Backstroke
Gold Jodi Dahlin (cedar city) , 1:26.44.

Women 25-29 100 LC Meter Backstroke
Gold Hillary Messer (Cedar City) , 1:26.73.

Women 30-34 100 LC Meter Backstroke
Gold Kamra Davis (Price) , 1:32.47.

Women 55-59 100 LC Meter Backstroke
Gold Taj Becker (St. George) , 2:10.04.

Women 65-69 100 LC Meter Backstroke
Gold Lynne Lund (St George) , 2:10.20.

Men 18-24 400 LC Meter IM
Gold John Iler (Enoch) , 6:44.90.
Silver Kyle Peterson (Cedar City) , 6:55.48.

Men 25-29 400 LC Meter IM
Gold Tj Phelps (Logan) , 7:14.19.

Men 35-39 400 LC Meter IM
Gold Scott Browning (Salt Lake City) , 6:24.28.

Men 50-54 400 LC Meter IM
Gold Gary Shaw (SLC) , 6:50.71.
Silver Rocky Snow (West Point) , 7:01.94.
Bronze Matt Wooton (Spanish Fork) , 8:03.09.

Women 30-34 400 LC Meter IM
Gold Kamra Davis (Price) , 7:39.99.

Women 45-49 400 LC Meter IM
Gold Aja James (Cedar City) , 8:16.22.

Women 65-69 400 LC Meter IM
Gold Lynne Lund (St George) , 8:57.48.

Men 18-24 200 LC Meter Freestyle
Gold Jeff Williams (mapleton) , 2:35.45.
Silver Kadin Allen (st.george) , 2:39.71.
Bronze Jacob Mantz (Price) , 2:42.89.

Men 25-29 200 LC Meter Freestyle
Gold Aaron Dahlin (cedar city) , 2:33.93.
Silver Tj Phelps (Logan) , 3:02.30.

Men 30-34 200 LC Meter Freestyle
Gold Gordon Kennard (Cedar Hills) , 2:23.46.

Men 35-39 200 LC Meter Freestyle
Gold Gordon Gridley (Syracuse) , 2:22.71.
Silver Scott Browning (Salt Lake City) , 2:28.08.

Men 40-44 200 LC Meter Freestyle
Gold Darren Sheffer (Richfield) , 5:03.82.

Men 45-49 200 LC Meter Freestyle
Gold David Balling (Kaysville) , 2:26.05.

Men 50-54 200 LC Meter Freestyle
Gold Matt Wooton (Spanish Fork) , 3:09.68.

Men 65-69 200 LC Meter Freestyle
Gold Jerry Hill (Provo) , 3:12.68.

Men 70-74 200 LC Meter Freestyle
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 3:06.05.

Men 75-79 200 LC Meter Freestyle
Gold Larry Larson (New Harmony) , 4:.08.26.

Men 80-84 200 LC Meter Freestyle
Gold Robert Sears (Ivins) , 5:30.47.

Women 18-24 200 LC Meter Freestyle
Gold Jodi Dahlin (cedar city) , 2:44.82.
Silver Kaylee Green (Cedar City) , 3:08.47.

Women 25-29 200 LC Meter Freestyle
Gold Hillary Messer (Cedar City) , 3:12.77.

Women 35-39 200 LC Meter Freestyle
Gold Shelley Heath (price) , 3:49.64.

Women 55-59 200 LC Meter Freestyle
Gold Taj Becker (St. George) , 3:51.18.
Silver Joy Lea (Las Vegas) , 5:27.91.

Women 65-69 200 LC Meter Freestyle
Gold Lynne Lund (St George) , 3:47.29.

Women 70-74 200 LC Meter Freestyle
Gold Karen Hugh (Cedar City) , 6:21.83.

Men 18-24 100 LC Meter Butterfly
Gold Thomas Day (Cedar City) , 1:18.98.
Silver Jacob Mantz (Price) , 1:20.86.
Bronze Kyle Peterson (Cedar City) , 1:23.10.

Men 35-39 100 LC Meter Butterfly
Gold Scott Browning (Salt Lake City) , 1:20.64.

Men 45-49 100 LC Meter Butterfly
Gold David Balling (Kaysville) , 1:10.55.

Men 50-54 100 LC Meter Butterfly
Gold Rocky Snow (West Point) , 1:31.39.
Silver Matt Wooton (Spanish Fork) , 1:50.52.

Women 50-54 100 LC Meter Butterfly
Gold Pam Samuelson (Salt Lake City) , 1:38.03.

Women 55-59 100 LC Meter Butterfly
Gold Taj Becker (St. George) , 2:09.73.

Men 18-24 50 LC Meter Breaststroke
Gold Jacob Mantz (Price) , 39.49.
Silver Thad Jackson (Enoch) , 39.78.
Bronze John Iler (Enoch) , 42.50.

Men 25-29 50 LC Meter Breaststroke
Gold Tj Phelps (Logan) , 37.13.
Silver Aaron Dahlin (cedar city) , 39.33.

Men 30-34 50 LC Meter Breaststroke
Gold Chris Brussow (Sandy) , 35.59.
Silver Davin Faulkner (Cedar City) , 42.36.

Men 40-44 50 LC Meter Breaststroke
Gold Stuart Smith (Tooele) , 44.68.
Silver Darren Sheffer (Richfield) , 55.44.

Men 45-49 50 LC Meter Breaststroke
Gold Derek Smith (Springville) , 44.69.

Men 50-54 50 LC Meter Breaststroke
Gold Gary Shaw (SLC) , 37.29.
Silver Rocky Snow (West Point) , 41.36.
Bronze Matt Wooton (Spanish Fork) , 44.95.

Men 55-59 50 LC Meter Breaststroke
Gold Stu Winn (Saint George) , 44.47.

Men 65-69 50 LC Meter Breaststroke
Gold Walter Ogden (Washington) , 47.24.

Men 70-74 50 LC Meter Breaststroke
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 50.98.

Men 80-84 50 LC Meter Breaststroke
Gold Horace Knowlton (Taylorsville) , 52.49.
Silver Biff Lowry (St. George) , 1:01.87.
Bronze Robert Sears (Ivins) , 1:06.78.

Women 18-24 50 LC Meter Breaststroke
Gold Kaylee Green (Cedar City) , 47.68.

Women 25-29 50 LC Meter Breaststroke
Gold Hillary Messer (Cedar City) , 44.70.

Women 30-34 50 LC Meter Breaststroke
Gold Jennifer Cluff (Logan) , 59.87.

Women 35-39 50 LC Meter Breaststroke
Gold Staci Smith (Tooele) , 47.70.
Silver Shelley Heath (price) , 58.94.

Women 55-59 50 LC Meter Breaststroke
Gold Taj Becker (St. George) , 58.96.

Women 65-69 50 LC Meter Breaststroke
Gold Lynne Lund (St George) , 1:02.13.
Silver Lou Baxter (So. Ogden) , 1:06.70.

Women 70-74 50 LC Meter Breaststroke
Gold Karen Hugh (Cedar City) , 1:40.79.

Girls 8 & under 50 LC Meter Butterfly
Gold Elisa Price (Cedar City) , 1:14.87.

Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
Gold Erin Larsen (magna) , 46.28.
Silver Alexa Pierce (Moab) , 49.07.
Bronze Allyson Jepsen (Magna) , 1:01.39.

Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 44.26.
Silver Alisann Heath (Price) , 48.70.
Bronze Mariah Fredrickson (nibley) , 49.49.

Girls 13-14 50 LC Meter Butterfly
Gold Emily Morris (Cedar City) , 35.50.
Silver Hannah Hansen (Lehi) , 35.95.
Bronze Sydney Smith (Enoch) , 40.14.

Girls 15-16 50 LC Meter Butterfly
Gold Courtney Freed (Saint George) , 33.81.
Silver Tesia Swaydan (St. George) , 34.98.
Bronze Rebecca Barclay (Cedar City) , 37.59.

Girls 17-18 50 LC Meter Butterfly
Gold Melissa Morris (Cedar City) , 38.65.
Silver Tessa Ogden (Washignton) , 46.76.

Boys 8 & under 50 LC Meter Butterfly
Gold Leon Weingartner (Cedar City) , 1:06.38.
Silver Braxten Pierce (Moab) , 1:20.38.

Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 54.33.
Silver Felix Weingartner (Cedar City) , 55.21.
Bronze Payson Cunningham (West Point) , 55.70.

Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
Gold Colby Clark (Cedar City) , 40.61.
Silver Lane Hovey (Millville) , 43.95.
Bronze Tyler Rawlinson (Cedar City) , 51.44.

Boys 13-14 50 LC Meter Butterfly
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 33.96.
Silver Taylor Clement (Magna) , 35.08.
Bronze Zachary Paddock (St. George) , 37.90.

Boys 15-16 50 LC Meter Butterfly
Gold Skyler Smith (Tooele) , 30.60.
Silver Shane Williams (mapleton) , 31.66.
Bronze Taylor Olney (Riverton) , 34.93.

Boys 17-18 50 LC Meter Butterfly
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 29.05.
Silver Gatlin Simmons (Richfield) , 31.48.
Bronze John Marett (Mapleton) , 31.64.

Girls 8 & under 50 LC Meter Breaststroke
Gold Keonna Pantelakis (St. George) , 1:12.46.
Silver Erynn Swinson (washington) , 1:16.13.
Bronze Nicole Strong (Salt Lake City) , 1:23.26.

Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
Gold Erin Larsen (magna) , 51.28.
Silver Peyton Torgerson (Salina) , 55.97.
Bronze Erin Barclay (Cedar City) , 1:01.87.

Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
Gold Erin Call (Santa Clara) , 47.77.
Silver Katelyn Schroeder (St. George) , 49.74.
Bronze Cassidy Shepherd (Salina) , 52.50.

Girls 13-14 50 LC Meter Breaststroke
Gold Emily Morris (Cedar City) , 39.47.
Silver Emily Sheffer (Richfield) , 41.41.
Bronze Amanda Ard (Magna) , 48.60.

Girls 15-16 50 LC Meter Breaststroke
Gold Courtney Freed (Saint George) , 40.82.
Silver Telisha Pantelakis (St. George) , 46.55.
Bronze Morgan Mcphie (Cedar City) , 46.87.

Girls 17-18 50 LC Meter Breaststroke
Gold Tiffani Smith (Tooele) , 43.23.

Boys 8 & under 50 LC Meter Breaststroke
Gold Leon Weingartner (Cedar City) , 1:01.78.
Silver Braxten Pierce (Moab) , 1:03.08.

Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
Gold Felix Weingartner (Cedar City) , 51.78.
Silver Tyler Anderson (Enoch) , 56.62.
Bronze Payson Cunningham (West Point) , 58.09.

Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
Gold Lane Hovey (Millville) , 48.21.
Silver Tomas Crum (Saint George) , 49.99.
Bronze Austin Godwin (Cedar City) , 52.94.

Boys 13-14 50 LC Meter Breaststroke
Gold Taylor Clement (Magna) , 42.32.
Silver Jackson Greene (Murray) , 46.74.
Bronze Trenton White (Moab) , 48.69.

Boys 15-16 50 LC Meter Breaststroke
Gold Rosson Long (Ogden) , 38.04.
Silver Justin Deckard-Locke (Logan) , 38.05.
Bronze Taylor Olney (Riverton) , 39.95.

Boys 17-18 50 LC Meter Breaststroke
Gold Dalton Ryals (Tooele) , 39.18.
Silver Tanner Shipp (Cedar City) , 39.87.
Bronze John Marett (Mapleton) , 43.36.

Girls 8 & under 50 LC Meter Freestyle
Gold Elisa Price (Cedar City) , 52.47.
Silver Nicole Strong (Salt Lake City) , 56.24.
Bronze Keonna Pantelakis (St. George) , 1:01.43.

Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
Gold Allyson Jepsen (Magna) , 39.33.
Silver Alexa Pierce (Moab) , 39.98.
Bronze Erin Larsen (magna) , 40.19.

Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 36.51.
Silver Brecklee Lunt (Cedar City) , 38.29.
Bronze Katelyn Schroeder (St. George) , 38.36.

Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
Gold Emily Morris (Cedar City) , 31.20.
Silver Nichole Sorensen (North Logan) , 31.50.
Bronze Hannah Hansen (Lehi) , 33.09.

Girls 15-16 50 LC Meter Freestyle
Gold Krissia Beatty (St. George) , 30.33.
Silver Rebecca Barclay (Cedar City) , 32.10.
Bronze Tesia Swaydan (St. George) , 32.94.

Girls 17-18 50 LC Meter Freestyle
Gold Melissa Morris (Cedar City) , 31.23.
Silver Miranda Blackwell (Cedar City) , 32.31.
Bronze Jacee Whatcott (St. George) , 32.79.

Boys 8 & under 50 LC Meter Freestyle
Gold Colby Chartier (Annabella) , 51.94.
Silver Leon Weingartner (Cedar City) , 53.18.
Bronze Braxten Pierce (Moab) , 58.56.

Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 35.87.
Silver Payson Cunningham (West Point) , 40.33.
Bronze Cooper Greene (Murray) , 42.29.

Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
Gold Colby Clark (Cedar City) , 33.59.
Silver Lane Hovey (Millville) , 34.70.
Bronze Nathan Wallace (Cedar City) , 37.59.

Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
Gold Taylor Clement (Magna) , 30.40.
Silver Erik Churcher (Magna) , 30.82.
Bronze Michael Pantelakis (St. George) , 32.20.

Boys 15-16 50 LC Meter Freestyle
Gold Skyler Smith (Tooele) , 27.86.
Silver Shane Williams (mapleton) , 28.34.
Bronze Taylor Olney (Riverton) , 30.73.

Boys 17-18 50 LC Meter Freestyle
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 27.77.
Silver Dalton Ryals (Tooele) , 29.00.
Bronze Gatlin Simmons (Richfield) , 29.02.

Women 18-24 200 LC Meter IM
Gold Jodi Dahlin (cedar city) , 3:09.45.

Women 30-34 200 LC Meter IM
Gold Michelle Swenson (Salt Lake City) , 3:20.10.
Silver Kamra Davis (Price) , 3:29.98.

Women 65-69 200 LC Meter IM
Gold Lynne Lund (St George) , 4:16.43.

Men 18-24 200 LC Meter IM
Gold Thomas Day (Cedar City) , 2:57.48.
Silver John Iler (Enoch) , 3:00.85.
Bronze Kyle Peterson (Cedar City) , 3:00.99.

Men 25-29 200 LC Meter IM
Gold Tj Phelps (Logan) , 3:00.29.

Men 30-34 200 LC Meter IM
Gold Gordon Kennard (Cedar Hills) , 2:45.20.

Men 45-49 200 LC Meter IM
Gold David Lundberg (St. George) , 2:43.26.
Silver David Balling (Kaysville) , 3:15.46.

Men 50-54 200 LC Meter IM
Gold Gary Shaw (SLC) , 3:04.59.
Silver Rocky Snow (West Point) , 3:17.49.
Bronze Matt Wooton (Spanish Fork) , 3:34.28.

Men 80-84 200 LC Meter IM
Gold Horace Knowlton (Taylorsville) , 3:56.81.

Women 18-24 50 LC Meter Freestyle
Gold Jodi Dahlin (cedar city) , 33.49.
Silver Ashley Taglieri (Cedar City) , 34.97.
Bronze Elizabeth Barclay (Cedar City) , 36.78.

Women 25-29 50 LC Meter Freestyle
Gold Hillary Messer (Cedar City) , 33.34.

Women 30-34 50 LC Meter Freestyle
Gold Jennifer Cluff (Logan) , 41.25.

Women 35-39 50 LC Meter Freestyle
Gold Staci Smith (Tooele) , 38.34.
Silver Shelley Heath (price) , 42.47.

Women 55-59 50 LC Meter Freestyle
Gold Taj Becker (St. George) , 41.38.

Women 65-69 50 LC Meter Freestyle
Gold Lynne Lund (St George) , 46.70.

Men 18-24 50 LC Meter Freestyle
Gold Clint Webster (Cedar City) , 27.48.
Silver Jacob Mantz (Price) , 28.94.
Bronze Zachary Engle (Cedar City) , 29.39.

Men 25-29 50 LC Meter Freestyle
Gold Aaron Dahlin (cedar city) , 27.77.
Silver Tj Phelps (Logan) , 30.14.
Bronze Blair Bentley (Ceda City) , 32.02.

Men 30-34 50 LC Meter Freestyle
Gold Chris Brussow (Sandy) , 28.54.
Silver Gordon Kennard (Cedar Hills) , 29.46.
Bronze Davin Faulkner (Cedar City) , 31.71.

Men 40-44 50 LC Meter Freestyle
Gold Stuart Smith (Tooele) , 33.04.
Silver Darren Sheffer (Richfield) , 40.57.

Men 45-49 50 LC Meter Freestyle
Gold David Balling (Kaysville) , 29.73.
Silver Derek Smith (Springville) , 33.65.
Bronze Richard Mildenhall (Hurricane) , 41.52.

Men 50-54 50 LC Meter Freestyle
Gold John Reed (St George) , 31.78.
Silver Rocky Snow (West Point) , 32.14.
Bronze Clint Gould (Holladay) , 33.16.

Men 55-59 50 LC Meter Freestyle
Gold Stu Winn (Saint George) , 32.41.

Men 60-64 50 LC Meter Freestyle
Gold Dwight Marchant (Salt Lake City) , 56.06.

Men 65-69 50 LC Meter Freestyle
Gold Walter Ogden (Washington) , 31.84.

Men 70-74 50 LC Meter Freestyle
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 35.45.

Men 75-79 50 LC Meter Freestyle
Gold Larry Larson (New Harmony) , 44.59.
Silver Howard Hatch (Joseph) , 1:05.38.

Men 80-87 50 LC Meter Freestyle
Gold Robert Sears (Ivins) , 55.45.

Men 18-24 50 LC Meter Butterfly
Gold Clint Webster (Cedar City) , 28.96.
Silver Kyle Peterson (Cedar City) , 32.20.
Bronze Breyde Bentley (Cedar City ) , 32.49.

Men 25-29 50 LC Meter Butterfly
Gold Aaron Dahlin (cedar city) , 32.08.

Men 35-39 50 LC Meter Butterfly
Gold Scott Browning (Salt Lake City) , 32.29.

Men 40-44 50 LC Meter Butterfly
Gold Stuart Smith (Tooele) , 34.73.

Men 45-49 50 LC Meter Butterfly
Gold David Balling (Kaysville) , 31.44.

Men 50-54 50 LC Meter Butterfly
Gold John Reed (St George) , 35.63.
Silver Rocky Snow (West Point) , 37.19.
Bronze David Crimin (Richfield) , 42.00.

Men 65-69 50 LC Meter Butterfly
Gold Walter Ogden (Washington) , 36.11.

Women 25-29 50 LC Meter Butterfly
Gold Hillary Messer (Cedar City) , 42.49.

Women 30-34 50 LC Meter Butterfly
Gold Michelle Swenson (Salt Lake City) , 39.61.
Silver Jennifer Cluff (Logan) , 54.78.

Women 35-39 50 LC Meter Butterfly
Gold Staci Smith (Tooele) , 42.05.

Women 50-54 50 LC Meter Butterfly
Gold Pam Samuelson (Salt Lake City) , 38.78.

Women 65-69 50 LC Meter Butterfly
Gold Lynne Lund (St George) , 53.25.

Men 25-29 200 LC Meter Backstroke
Gold Tj Phelps (Logan) , 3:11.02.

Men 30-34 200 LC Meter Backstroke
Gold Davin Faulkner (Cedar City) , 3:42.29.

Men 35-39 200 LC Meter Backstroke
Gold Scott Browning (Salt Lake City) , 2:53.36.

Men 45-49 200 LC Meter Backstroke
Gold David Balling (Kaysville) , 3:31.73.

Men 50-54 200 LC Meter Backstroke
Gold Rocky Snow (West Point) , 4:02.49.

Men 70-74 200 LC Meter Backstroke
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 3:47.54.

Men 75-79 200 LC Meter Backstroke
Gold Larry Larson (New Harmony) , 4:27.06.

Men 80-84 200 LC Meter Backstroke
Gold Horace Knowlton (Taylorsville) , 3:49.62.
Silver Biff Lowry (St. George) , 4:40.90.

Women 30-34 200 LC Meter Backstroke
Gold Kamra Davis (Price) , 3:26.58.

Women 55-59 200 LC Meter Backstroke
Gold Joy Lea (Las Vegas) , 6:10.75.

Women 65-69 200 LC Meter Backstroke
Gold Lynne Lund (St George) , 4:35.38.

Women 70-74 200 LC Meter Backstroke
Gold Karen Hugh (Cedar City) , 6:56.64.

Women 18-24 1500 LC Meter Freestyle
Gold Elizabeth Barclay (Cedar City) , 26:47.00.
Silver Kaylee Green (Cedar City) , 28:11.69.

Women 30-34 1500 LC Meter Freestyle
Gold Kamra Davis (Price) , 27:31.91.

Men 30-34 1500 LC Meter Freestyle
Gold Gordon Kennard (Cedar Hills) , 21:33.04.

Men 35-39 1500 LC Meter Freestyle
Gold Gordon Gridley (Syracuse) , 21:47.08.

Men 45-49 1500 LC Meter Freestyle
Gold James Jonsson (Sandy) , 21:33.84.
Silver David Balling (Kaysville) , 22:57.50.

Men 65-69 1500 LC Meter Freestyle
Gold Jerry Hill (Provo) , 26:51.57.

Men 70-74 1500 LC Meter Freestyle
Gold Lawrence Cohen (Park City) , 26:54.82.

Girls 9-10 200 LC Meter Backstroke
Gold Alexa Pierce (Moab) , 3:36.37.
Silver Erin Larsen (magna) , 3:48.31.
Bronze Jordyn Anderson (Enoch) , 4:16.47.

Girls 11-12 200 LC Meter Backstroke
Gold Jocelyn Jellinich (Magna) , 3:20.90.
Silver Alyssa Pantelakis (St. George) , 3:42.48.
Bronze Katrina Price (Cedar City) , 4:03.79.

Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
Gold Nichole Sorensen (North Logan) , 2:50.02.
Silver Sydney Smith (Enoch) , 3:15.30.
Bronze Lacey Jellinich (Magna) , 3:18.85.

Girls 15-16 200 LC Meter Backstroke
Gold Rebecca Barclay (Cedar City) , 2:51.14.
Silver Karli Jellinich (Magna) , 3:20.57.

Girls 17-18 200 LC Meter Backstroke
Gold Jacee Whatcott (St. George) , 3:02.38.
Silver Kristi Williams (Aurora) , 4:11.59.

Boys 9-10 200 LC Meter Backstroke
Gold Tyler Anderson (Enoch) , 3:29.33.
Silver Hunter Mckenzie (Midvale) , 4:26.47.
Bronze Michael Price (Cedar City) , 4:33.43.

Boys 11-12 200 LC Meter Backstroke
Gold Lane Hovey (Millville) , 3:02.35.
Silver Colby Clark (Cedar City) , 3:19.10.
Bronze Tyler Rawlinson (Cedar City) , 4:10.94.

Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
Gold Michael Pantelakis (St. George) , 2:40.65.
Silver Erik Churcher (Magna) , 3:25.24.

Boys 15-16 200 LC Meter Backstroke
Gold Skyler Smith (Tooele) , 2:34.76.
Silver Shane Williams (mapleton) , 2:50.35.
Bronze Bridger Scothern (West Point) , 3:07.58.

Boys 17-18 200 LC Meter Backstroke
Gold Channing Miller (Spanish Fork) , 2:48.51.
Silver Dalton Ryals (Tooele) , 2:58.45.

Girls 9-10 200 LC Meter Breaststroke
Gold Erin Larsen (magna) , 4:06.78.
Silver Jordyn Anderson (Enoch) , 5:34.67.

Girls 11-12 200 LC Meter Breaststroke
Gold Katelyn Schroeder (St. George) , 3:51.39.
Silver Robin Willscheidt (Moab) , 3:57.61.
Bronze Mariah Fredrickson (nibley) , 4:35.06.

Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
Gold Emily Morris (Cedar City) , 3:12.30.
Silver Emily Sheffer (Richfield) , 3:17.56.
Bronze Hannah Hansen (Lehi) , 3:24.47.

Girls 15-16 200 LC Meter Breaststroke
Gold Courtney Freed (Saint George) , 3:10.90.
Silver Tesia Swaydan (St. George) , 3:24.67.
Bronze Telisha Pantelakis (St. George) , 3:32.57.

Girls 17-18 200 LC Meter Breaststroke
Gold Kristi Williams (Aurora) , 4:25.63.

Boys 9-10 200 LC Meter Breaststroke
Gold Felix Weingartner (Cedar City) , 4:16.01.
Silver Payson Cunningham (West Point) , 4:17.09.
Bronze C.J. Hren (Moab) , 5:26.08.

Boys 11-12 200 LC Meter Breaststroke
Gold Lane Hovey (Millville) , 3:53.26.
Silver C.J. Hren (Moab) , 4:11.59.
Bronze Tyler Rawlinson (Cedar City) , 4:28.31.

Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
Gold Taylor Clement (Magna) , 3:16.19.
Silver Jackson Greene (Murray) , 3:38.51.
Bronze Evan Brown (Magna) , 3:47.91.

Boys 15-16 200 LC Meter Breaststroke
Gold Justin Deckard-Locke (Logan) , 3:09.41.
Silver Taylor Olney (Riverton) , 3:13.75.
Bronze Stephen Crimin (Richfield) , 3:14.46.

Boys 17-18 200 LC Meter Breaststroke
Gold Michael Chamberlain (Richfield) , 3:43.33.
Silver Dallen Garvin (Price) , 4:00.15.

Men 18-24 200 LC Meter Breaststroke
Gold Thad Jackson (Enoch) , 3:17.89.
Silver Jacob Mantz (Price) , 3:18.34.
Bronze John Iler (Enoch) , 3:30.19.

Men 25-29 200 LC Meter Breaststroke
Gold Tj Phelps (Logan) , 3:21.02.

Men 30-34 200 LC Meter Breaststroke
Gold Davin Faulkner (Cedar City) , 3:48.60.

Men 35-39 200 LC Meter Breaststroke
Gold John Wilkes (St George) , 5:14.96.

Men 45-49 200 LC Meter Breaststroke
Gold David Balling (Kaysville) , 3:15.32.

Men 50-54 200 LC Meter Breaststroke
Gold Gary Shaw (SLC) , 3:15.71.
Silver Rocky Snow (West Point) , 3:19.82.
Bronze David Crimin (Richfield) , 3:46.42.

Men 80-84 200 LC Meter Breaststroke
Gold Robert Sears (Ivins) , 5:55.11.

Women 45-49 200 LC Meter Butterfly
Gold Aja James (Cedar City) , 4:16.56.

Women 50-54 200 LC Meter Butterfly
Gold Pam Samuelson (Salt Lake City) , 3:55.25.

Men 18-24 200 LC Meter Butterfly
Gold Jacob Mantz (Price) , 3:26.49.

Presenting Sponsors

Brian head Tourism & Convention Bureau